İBB, 14. kent lokantasını Arnavutköy’de açtı

İBB, 14. kent lokantasını Arnavutköy’de açtı
29.03.2024
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Merkez Mahallesi’nde hizmet verecek Kent Lokantası açılışına, CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras ile birlikte yaptığı ilçe turunun ardından geldi.

Vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle mitinge dönüşen açılış öncesinde, İmamoğlu ve Aras, seçim otobüsü üzerinden yurttaşlara birer konuşma yaptı. “Hem ülkemizin hem şehrimizin hem de ilçemizi çok çalışan, çok koşan, halkını düşünen, insanlarını düşünen, adaletli, ahlaklı, kimlikli yöneticilere ihtiyacı var” diyen İmamoğlu, coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: 

“BÜTÜN DENEYİMİMLE TEKİN ARAS’IN YANINDAYIM”

“Her birinizin, her birimizin İstanbul’a yerleşim hikayeleri var. İstanbul, dünyanın özeti gibi. Bu ülkenin, bu cennet vatanın, bu Türkiye Cumhuriyeti’nin memleketimizin özeti.İşte Tekin Aras Başkanımız güzel yuvasıyla, ailesi buraya yerleşmiş. Anadolu’nun bir evladı gelmiş, yerleşmiş. Onun da evladı burada doğmuş. Şimdi, siz kıymetli Arnavutköylülerle bu şehri yönetmek istiyor. Ben, Tekin Aras Başkanımızın Arnavutköy’de seçileceğine ve sizlerin de ona çok güçlü destek vereceğinize ve onun da sizlerle birlikte bu ilçeyi yöneteceğine yürekten inanıyorum.

Gözümle, kulağımla, bütün bilgimle, bütün deneyimimle, bu genç kardeşimizin yanındayım. Arnavutköylülerin, bu genç kardeşimle birlikte, çok mutlu olacakları yılları ve dönemleri yakalayacağına eminim. Çünkü; saygı, liyakat, ahlak ve ortak akıl düşüncesini yolundan hiç ayırmayan bir kardeşimiz.”

“KENT LOKANTALARI ÇOK VİCDANLI BİR YER”

“3 milyona yakın insan Kent Lokantalarımıza girdi, 4 çeşit yemeği 40 liraya yiyerek, o gün öğle yemeğinde hoş bir vakit geçirdi. Parasıyla yedi. Kendine ait olan bir mekanda yedi.

Çok vicdanlı bir yer. Ve burada özellikle öğrencilerimizi, işçimizi, memurumuzu, özellikle emeklilerimizi ağırlıyoruz; görüyorum. Beni çok gururlandırıyor. Beni gururlandıran bir başka durumu daha söyleyeyim.

Açtığımız her Kent Lokantasında -burası da dahil- sadece kadınlar çalışıyor. Allah’ın izniyle, burasıyla beraber 14 oldu kent lokantamız. İstanbul’un bütün ilçelerinde Kent Lokantası açacağız. İhtiyaç olursa, daha fazlasını hedefleyeceğiz. Sevgili hemşehrilerim, amacımız; bu şehre adalet getirmek, bu şehre bereket getirmek.

Şimdi birazdan iftara geçeceğiz. Tabii iftar sofrası içeride. Sayısı hepinizi içeri almaya müsait değil. Ama burada ikramla ilgili arkadaşlarım imkanları hazırladılar. Mobil büfelerimiz var. Olabildiğince size ikramda bulunmaya çalışacağız. Açılışa binaen bir eksikliğimiz olursa, affedin. 

KENT LOKANTALARI, GÜNDE 12 BİN KİŞİYE HİZMET VERİYOR

Günde ortalama 800 kişiye hizmet verecek Arnavutköy Kent Lokantası; Bağcılar, Avcılar, Çapa, Sultanbeyli, Üsküdar, Ümraniye, Küçükçekmece, Hisarüstü, Pendik, Sultangazi, Çatalca, Tuzla ve Sultanahmet’in ardından, İBB’nin İstanbul’daki 14. Kent Lokantası oldu.

Günde ortalama 12 bin kişiye yemek hizmeti verilen Kent Lokantalarında çorba, ana yemek, yardımcı yemek, ekmek ve sudan oluşan menü fiyatı 40 TL. Başta öğrenciler olmak üzere, tüm İstanbullulara hizmet veren Kent Lokantaları, özellikle; okulların, hastanelerin, sanayi bölgelerinin bulunduğu kalabalık yerlerde açılıyor.

Kaynak: X Haber Ajansı (XHA)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.