İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu: Din ve vicdan hürriyeti 1400 yıldır çözülemedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, HaberTürk’te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Programın ilerleyen …

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu: Din ve vicdan hürriyeti 1400 yıldır çözülemedi
03.10.2021
A+
A-

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, HaberTürk’te gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Programın ilerleyen bölümlerinde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile diyaloğa giren Dervişoğlu, “Şimdi şunu mu demek istiyorsunuz; Türkiye her şeyi bıraksın, siyaseti de bıraksın. Üç ana meseleye mi odaklanalım biz çözmek için.” ifadelerini kullandı.

Saydığı üç meseleden biri ‘din ve vicdan hürriyeti’ olan Dervişoğlu, bu sorunun 1400 yıldır çözülemediğini öne sürdü.

Hz. Muhammed ve ashabının baskılardan kurtulmak için Mekke’den Medine’ye hicret ettiği 622 yılından bu yana din özgürlüğünün olmadığını savunan Dervişoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“150 seneden beri çözemediğimiz adil olmayan gelir bölüşümüne. Hala çözmeye muvaffak olamadığımız yani 150 yılık değil 1400 yıldır çözmeyi beceremediğimiz din ve vicdan hürriyetine. Ve Anadolu coğrafyasında varlığına işaret edilen Kürt meselesine mi yoğunlaşalım onu mu istiyorsunuz?”

Haberi Kaynağında Oku
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında www.yenisafak.com internet adresinden, bugunhaberler.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.