Kılıçdaroğlu’ndan yapılmayacak zamma karşı boykot çağrısı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Abant Kampı’nda konuştu. Türkiye ekonomisi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, zamların arttığını …

Kılıçdaroğlu’ndan yapılmayacak zamma karşı boykot çağrısı!
02.10.2021
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Abant Kampı’nda konuştu.

Türkiye ekonomisi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, zamların arttığını söyledi. Kılıçdaroğlu, son üç haftada 260 milyar liralık ek yük geldiğini iddia etti. 

“SORUNLARA TALİBİM”

“Yapacak çok işimiz var” diyen Kılıçdaroğlu, “Ben gittiğim yerde vatandaşlarla yaptığım toplantıda şunu söylüyorum: Ben sizin oyunuza değil, sorunlarınıza talibim. Gittiğiniz her yerde bunu söyleyin” ifadelerini kullandı. 

“HER KARARI VATANDAŞLA TARTIŞACAĞIZ”

Türkiye’de bütün sorunların çözülebileceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Çözmeyenler devletin nasıl yönetileceğini bilmeyen kişilerdir. Sorunlar akılla, mantıkla, deneyimle ve daha da önemlisi planlamayla çözülür” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP milletvekilleri olarak insanlarımızın göz göre göre uçuruma savrulmalarına izin vermeyeceğiz. Bunu da gittiğiniz her yerde söyleyin. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir vatandaşımızın uçuruma savrulmasına izin vermeyeceğiz diyeceğiz. Bunu savunacağız her yerde.”

CHP lideri, “Aldığımız her kararı vatandaşımızla tartışacağız” dedi. 

YAPILMAYACAK ZAMMA KARŞI BOYKOT ÇAĞRISI

Elektrik şirketlerinin zam hazırlığında olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, “Milletin sırtına çökmeye çalışırsanız, elektriğe zam yapmaya kalkarsanız bunun bedelini ödeyeceksiniz” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, zam olursa halkı kademeli olarak tüketimi durdurmaya davet edeceklerini de açıklayarak, “Yarın iktidar olursak bunun hesabını kesin soracağız” diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, emekli maaşlarıyla ilgili ise, “Emekli kardeşlerim unutmasın. İki maaş ikramiyeyi söke söke aldık” dedi. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) zam iddialarına geçtiğimiz günlerde yazılı olarak cevap vermişti.

O açıklamada “1 Ekim 2021 itibarıyla nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Belirlenen birim bedellerle ilgili hiçbir dağıtım ya da perakende şirketi tüketicilerimizin faturalarına gizli ya da açık şekilde ek bir bedel yansıtamaz. Bu konuda yapılan manipülatif haberlere itibar gösterilmemesini de önemle hatırlatırız.” ifadelerine yer verilmişti.

Haberi Kaynağında Oku
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında www.haber7.com internet adresinden, bugunhaberler.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.