Ömer Çelik: Mavi vatanı korumak için her şeyi yaparız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Akdeniz’deki Rum gemisine müdahale edilmesiyle ilgili konuşan …

Ömer Çelik: Mavi vatanı korumak için her şeyi yaparız
05.10.2021
A+
A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Akdeniz’deki Rum gemisine müdahale edilmesiyle ilgili konuşan Çelik, “Mavi vatanı korumak için her şeyi yaparız” dedi.

Son dakika haberi!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısı sonrasında basın açıklaması düzenledi.

Çelik’in açıklamalarından satırbaşları:

Ülkede Organize Sanayi Bölgesi olmayan il kalmamıştır. Bugün itibariyle OSB sayısı 325’e ulaşmıştır. Toplam istihdam da büyük bir başarıyı ortaya koymaktadır. OSB’lerde istihdam sayısı 2 milyon 131 bin kişiye ulaşmıştır.

Türkiye’nin her tarafındaki yatırımları biz parti olarak takip ediyoruz. Türkiye’nin güvenilir bir ülke olduğu, dev bir yatırım üssü olduğu açıktır. OSB’lerdeki üretimin daha çok artması yönünde yeni rakamlara ulaşıcağımız kesindir.

YEŞİL KALKINMA DEVRİMİ

Cumhurbaşkanımız Paris İklim Anlaşması’nı Meclis’e sunma kararını BM’de gündeme getirmişti. Buradaki yeşil mutabakat dünyamızı ve ülkemizi çok yakından ilgilendiriyor. Pandemide bir kez daha görüldü ki; insan doğayı yok ediyor. Yeşil Kalkınma Devrimi denen süreçle ilgili çalışmalarımızı çok sıkı bir şekilde sürdüreceğiz. Söylem olarak kalmasına müsaade etmeyeceğimiz bir husustur.

SURİYE’DE ÇÖZÜM ÇABALARI

İdlib’te ve Suriye’nin diğer bölgelerinde barışın kalıcı olmasına önem veriyoruz. İdlib’te çıkacak bir gerginlik yeni bri göç dalgasına neden olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Soçi’de Putin ile yaptığı görüşme bu açıdan önemlidir. Suriye’de kalıcı barışın sağlanması bizim için esastır. Bu siyasi çözüm, zemininin korunması için İdlib dahil diğer bölgelerde istikrarın sağlanması önemlidir.

Özellikle Fırat’ın doğusunda terör örgütlerinin hareketleri ve onlara destek veren ülkeler her zaman gündemimizdedir. İdlib’te ateşkes ihlalleri ve sivillere yönelik saldırıları da yakından takip ediyoruz.

FRANSA’DA KAPATILAN 6 CAMİ

İslamofobi ve İslam düşmanlığı konusunda yapılan faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Son olarak Galatasaray-Marsilya; Bozkurtların nefret suçu işlediğine dair Fransa’da bir milletvekili iddiada bulundu. Marsilya tribünleri içerisindeki bir grubun Türkiye’ye ve Azerbaycan’a karşı nefret suçu içeren pankartlar açtığı görüldü. Galatsaray taraftarı sadece dozunda cevap vermiştir.

Yine maalesef Fransa’da içişleri bakanı kaç tane camii kapattığıyla övünüyor. 6 caminin kapatıldığını söylüyor. Ama kullandığı söylem başından itibaren yanlış. Fransa İçişleri Bakanı’nın sözleri ayrımcılık içeriyor.

AKDENİZ’DE RUM GEMİSİNE MÜDAHALE

Mavi vatan kırmızı çizgimizdir. Mavi vatan kırmızı çizgimizdir, ana vatanın ayrılmaz parçasıdır. Birisi çıkıp da mavi vatan kavramı saldırganlık içeriyor diyorsa, bunu da TBMM üyesi sıfatıyla söylüyorsa bunun tamamen karşısında olduğumuzu söyleriz. Mavi vatanı korumak için her şeyi yaparız.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Laiklik bir toplumsal barış ilkesi olarak yerini koruyacak. AK Parti laik devlet düzenini sağlamaktadır. Laik devlet prensibini güçlü bir şekilde savunuyoruz.

ABD’DE ÜLKÜ OCAKLARI GÜNDEMİ

Vatandaşlarımızın hedef gösterilmesini kabul etmeyiz.

ÖĞRENCİ YURTLARI POLEMİĞİ

Öğrencilerimizle her zaman yakından ilgilendik. Geçen yıl online eğitim yapılmasının ardından bu yıl yurtlara talep iki katına çıktı. 81 ilde 721 yurt bulunuyor. Bu rakamlar bütün ilgili kurumlara dağıtıldı. Her sene öğrenci sayısı artıyor, yeni ihtiyaçlar oluyor. Bütün belediyelerimiz yurt imkanından faydalanamayan öğrencilerimize ulaşmak üzere görevlendirildi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Haberi Kaynağında Oku
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında www.ntv.com.tr internet adresinden, bugunhaberler.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi [email protected] adresimize gönderebilirsiniz.
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.